Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

O nás

Kontakt

Email - IvaSold@seznam.cz               tel. - 728109962

Troška historie

Zvířátka jsem měla ráda vždycky, jako dítě jsem měla zlaté křečky a andulky a u babičky klasického oříška černobílou malou fenečku Ťapku a mourovatou kočku.  K 21. narozeninám jsem si nadělila svého prvního psa s PP, černě tečkovaného dalmatina .Clark ze Zámku Světlova  byl povahově vynikající pes s dobrým exteriérem, složila jsem s ním zkoušku ZM, jezdila na výstavy, úspěšně jsme zvládli bonitaci  i  otcovské povinnosti. Clark měl více než 100 potomků. Dožil se skoro 13 let.

  

 Při výcviku jsem se setkala s výborným človíčkem Leošem Hykelem  a jeho ještě lepší  fenkou chodského psa Astou na Barance. A tak jsem se seznámila s choďáčky a jsem jim věrná dodnes. Stala jsem se jednou ze zakládajících členek klubu, později poradkyní chovu a teď i rozhodčí z exterieru. První moje choďanda se jmenovala Aretta u Panáka a získala jsem ji jako 2letou a odchovala na ní svůj první vrh  

   

Druhá byla Arka z Lepých lesů, tu jsem měla od štěňátka, ale měla 4/3 DKK, takže nebyla chovná, ale zato byla hodná a prostě naše. Obě holky už jsou ve psím nebíčku.

   

Teď mám 12 letou Casidy Daraskár , krásnou, milou fenečku, mamku mého B a C vrhu 

6 letá Cathy Krosandra je matkou D, E a F vrhu

Z  E vrhu jsme si nechali fenku Ebony a neplánovaným benjamínkem smečky je Forever Calamity Jane.

  . 

Ebony se  stala matkou našeho G vrhu   

Více o chodských psech najdete na našich klubových stránkách www.kpchp.org a o mých fenkách na  www.calamity-jane.webgarden.cz .

S manželem jsem vyvdala jeho nádherného bílorezavého barzoje. Flying Fox Krylov byl krásný, majestátný pes s pohybem arabského plnokrevníka a grácií šlechtice, ale taky bystrostí  pouličního lapky.

  

Po jeho odchodu jsme si pořídili bílorezavou ,tedy správně blenheim fenku kavalier king charles spaniela Kelly Moravské lázně. Letos je jí 12 let.

Před 6 lety jsme se přestěhovali do domku se zahradou a tím pádem se může naše smečka začít rozrůstat, jako první to byla choďanda Cathy, po ní ze stejné stanice domácí kočka černobílá Máňa, bohužel už je v kočičím nebi. Abych nezapomněla, ještě máme asi 10 letou zelenou andulku  Tomču.

Na jaře 2007 jsem prožila lásku na první pohled - uviděla jsem na internetu zakrslé králíčky teddy a v létě k nám z Prahy přicestovala apricot samička s japonskou kresbou Digi z Uru a  v dubnu 2008 černobílý holanďan od českých Budějovic Lolek Malá zoo. 

Naši zoo ještě doplňuje bílá teddy samička, morče plemene sheltie, zebřičky a úžasný dalmatinský křeček Corny a nejčerstvějším přírůstkem je křečice Bibinka.

TOPlist